Aydınlatma Sistemleri & Ekipmanları

Aydınlatma Sistemleri & Ekipmanları

Araç aydınlatma sistemleri ve sinyal lambaları; araçların güvenli sürüşü içine her anında hareketini gösteren ve genel açıdan araçların durumuyla alakalı olarak uyarılarının takip edilmesini sağlayan önemli parçalardır . Sürüşün güvenli olduğunun sağlanması için belirli aralıklarla yetkili personel tarafından , sürekli olarak da sürücü ile kontrol edilmesi gerekmektedir.

Güvenli sürüş keyfi için büyük önem taşıyan bu sistemlerden biri olan aydınlatma ve sinyal lambaları bakımı belirli mutlaka olarak kontrol edilmelidir. Aydınlatma kontrolü gibi araçların sürüş güvenliği ve de konforu açısından bu yapıların uzmanca kontrolü oldukça önemlidir. Araçlarda uyarı aydınlatma ve sinyal lambası sürücüler için hayati önem taşıyan sistemler olup; burada gösterge ışığında farklı bir aydınlatma kullanılmaktadır. Fakat modern üretim araçlarda bu aydınlatmalı sistemler veya fren lambaları çoğunlukla tercih edilmektedir. Araçların dış kısmında yer alan aydınlatma sistemleri özellikle termoplastikten yapılmıştır. 

Aydınlatma Sistemlerinin ve Ve Lambalarının Kontrolü Neden Önemli?

Aydınlatma da genellikle ampul patlaması, oksitlenme ve kopukluklar, gibi birçok teknik problem ortaya çıkar. Bu açıdan periyodik bakımlarda mutlaka kontrol edilen bu uyarı ve ikaz lambalarının mutlaka periyodik bakımlarının zamanlarında kontrol edilmesi ve arıza olması halinde mutlaka giderilmesi gerekir.

Aydınlatma ve Sinyal Lambaları Ne Sıklıkla Kontrol Edilmelidir?

Araçların sürüş esnasında kullanım durumu ile ilgili tüm uyarıların dikkatli bir şekilde takip edilmesi ve sinyal lambalarında bakılmak sureti ile araç hareketlerinin güvenli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bu sebepten dolayı araçların aydınlatma ve sinyal lambaları kullanıcılar tarafından, araçların kullanıldığı her anda mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Yalnızca bu sistemlerde bir arıza meydana geldiğinde çözüm üretmek için uğraşmak yerine oto periyodik bakım hizmetlerimize başvurarak mutlaka düzenli bir şekilde Oto kontrolleri yapılmalıdır. Herhangi bir durumda aydınlatma ve lambalarında ortaya çıkan bir problem için hiç zaman kaybetmeden yetkili teknik servis noktasına gelebilirsiniz.
 
Aydınlatma sistemleri ve sinyal lambalarının tüm kontrol ve hizmetleri yetkili teknik servisimizce yapılacaktır. Konuyla ilgili olarak tüm detaylı bilgilere Diyarbakır oto bakım servisi müşteri hizmetleri üzerinden ulaşım sağlayabilir hizmet almak için kayıt oluşturabilirsiniz.

İlgili Konular

Oto Sanayi Sitesi

Oto Sanayi Sitesi

Araçların daha canlı bir şekilde sürüş keyfi yaşatması, belirli kontrollere bağlıdır. Bu kontrollerin düzenli aralıklarla yapılması aracın dinamik ve performanslı yapıya bürünmesine ve uzun yıllar dayanmasına olanak tanımaktadır

Rehbere git

Buji Yağlanması Neden Olur? Buji Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Buji kontrolü yapılırken, içeride biriken sıvı haldeki yağ motorda oluşan bir sorundan kaynaklı kendini göstermektedir.

Rehbere git
Buji Yağlanması Neden Olur? Buji Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?
Dizel araba kaç binde bakım yapılır?

Dizel araba kaç binde bakım yapılır?

Her aracın kendi teknik özellikleri ve mevcut durumu çerçevesinde şekillenen bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımın gerçekleşme sıklığı ise yine araç çerçevesinde şekillenmektedir.

Rehbere git

Araba lastiği alırken neye dikkat edilmeli?

Araç konforunun ve ömrünün arttırılması amacı ile geliştirilmiş olan birden fazla lastik türü bulunur. Bu lastik türlerinin her biri farklı kullanım alanları ve amacı için geliştirilir. Bu durum ise ortaya araba lastiği alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsuru beraberinde getirir. “Araba lastiği alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunun cevabı ise aşağıda verildiği şekilde ele alınabilir.

Rehbere git
Araba lastiği alırken neye dikkat edilmeli?