Aydınlatma Sistemleri & Ekipmanları

Aydınlatma Sistemleri & Ekipmanları

Araç aydınlatma sistemleri ve sinyal lambaları; araçların güvenli sürüşü içine her anında hareketini gösteren ve genel açıdan araçların durumuyla alakalı olarak uyarılarının takip edilmesini sağlayan önemli parçalardır . Sürüşün güvenli olduğunun sağlanması için belirli aralıklarla yetkili personel tarafından , sürekli olarak da sürücü ile kontrol edilmesi gerekmektedir.

Güvenli sürüş keyfi için büyük önem taşıyan bu sistemlerden biri olan aydınlatma ve sinyal lambaları bakımı belirli mutlaka olarak kontrol edilmelidir. Aydınlatma kontrolü gibi araçların sürüş güvenliği ve de konforu açısından bu yapıların uzmanca kontrolü oldukça önemlidir. Araçlarda uyarı aydınlatma ve sinyal lambası sürücüler için hayati önem taşıyan sistemler olup; burada gösterge ışığında farklı bir aydınlatma kullanılmaktadır. Fakat modern üretim araçlarda bu aydınlatmalı sistemler veya fren lambaları çoğunlukla tercih edilmektedir. Araçların dış kısmında yer alan aydınlatma sistemleri özellikle termoplastikten yapılmıştır. 

Aydınlatma Sistemlerinin ve Ve Lambalarının Kontrolü Neden Önemli?

Aydınlatma da genellikle ampul patlaması, oksitlenme ve kopukluklar, gibi birçok teknik problem ortaya çıkar. Bu açıdan periyodik bakımlarda mutlaka kontrol edilen bu uyarı ve ikaz lambalarının mutlaka periyodik bakımlarının zamanlarında kontrol edilmesi ve arıza olması halinde mutlaka giderilmesi gerekir.

Aydınlatma ve Sinyal Lambaları Ne Sıklıkla Kontrol Edilmelidir?

Araçların sürüş esnasında kullanım durumu ile ilgili tüm uyarıların dikkatli bir şekilde takip edilmesi ve sinyal lambalarında bakılmak sureti ile araç hareketlerinin güvenli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bu sebepten dolayı araçların aydınlatma ve sinyal lambaları kullanıcılar tarafından, araçların kullanıldığı her anda mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Yalnızca bu sistemlerde bir arıza meydana geldiğinde çözüm üretmek için uğraşmak yerine oto periyodik bakım hizmetlerimize başvurarak mutlaka düzenli bir şekilde Oto kontrolleri yapılmalıdır. Herhangi bir durumda aydınlatma ve lambalarında ortaya çıkan bir problem için hiç zaman kaybetmeden yetkili teknik servis noktasına gelebilirsiniz.
 
Aydınlatma sistemleri ve sinyal lambalarının tüm kontrol ve hizmetleri yetkili teknik servisimizce yapılacaktır. Konuyla ilgili olarak tüm detaylı bilgilere Diyarbakır oto bakım servisi müşteri hizmetleri üzerinden ulaşım sağlayabilir hizmet almak için kayıt oluşturabilirsiniz.

İlgili Konular

Dizel araba kaç binde bakım yapılır?

Dizel araba kaç binde bakım yapılır?

Her aracın kendi teknik özellikleri ve mevcut durumu çerçevesinde şekillenen bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımın gerçekleşme sıklığı ise yine araç çerçevesinde şekillenmektedir.

Rehbere git

Karlı Havalarda Güvenli Sürüş Ve Takip Mesafesi Nasıl Olmalıdır?

Karlı havalarda araç kullanmak dikkat gerektirmektedir. Çünkü zorlu hava şartlarında kaza oranları artmaktadır.

Rehbere git
Karlı Havalarda Güvenli Sürüş Ve Takip Mesafesi Nasıl Olmalıdır?
Otomatik şanzıman yağı eksikliği nasıl Anlaşılır?

Otomatik şanzıman yağı eksikliği nasıl Anlaşılır?

Bir motorlu aracın sağlığının uzun yıllar boyunca korunmasının yolu, sistem yağı değişiminin düzenli aralıklarla yapılmasıdır. Özellikle manuel vites olan araçlarda vites geçişi esnasında zorlanmanın, vites geçişine cevap verilmemesinin temel nedeni, otomatik şanzıman yağı eksikliğidir. Bu sebeple şanzıman yağı değişimi, belirli aralıklarla yapılmalı; periyodik bakımda ise bu hususa dikkat edilmelidir.

Rehbere git

Oto Sanayi Sitesi

Araçların daha canlı bir şekilde sürüş keyfi yaşatması, belirli kontrollere bağlıdır. Bu kontrollerin düzenli aralıklarla yapılması aracın dinamik ve performanslı yapıya bürünmesine ve uzun yıllar dayanmasına olanak tanımaktadır

Rehbere git
Oto Sanayi Sitesi