Boya

Boya

Otomobil bakımı işlemlerinde sıklıkla ön plana çıkan boya bakımı, genel de araçların yüzeylerinde meydana gelen pürüzlerin giderilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Oto bakım servisinde özel süngerlerle yapılan boya bakımı işlemleri profesyonellik isteyen bir süreçtir. Boya tabakasının işleme alınması esnasında inceltilmemesine dikkat edilmelidir. Uzman ekibimiz bu konuda gerekli eğitimleri alarak süreci yönetmektedir.
 
Oto bakımı servislerine gelen araçların, boya bakımlarının nasıl yapılması gerektiğine ancak serviste bulunan yetkililer karar verebilir. Boya bakımı işlemleri, firmanın sahip olduğu profesyonel sistemler ile yapılmaktadır. Bu işlemlerin yapılması esnasında, boya ile araç arasında yer alan boşluklar giderilmeye çalışılmaktadır. Bu şekilde araç yüzeyinde yer alan tüm ince çizikler giderilecektir. Araç boya bakımı hizmeti ile araçların görünümü ilk gün ki gibi olacaktır. Mekanik bakımlar gibi boya bakımı da düzenli olarak yapılması halinde, araçların piyasa değerlerinde kayıp yaşanmayarak korunmuş olacaktır. Bu açıdan boya bakımı yaptırılması için tercih edilen firmanın yetkili belgeye sahip olması gerekmektedir. Oto Tamir servisimiz bu süreçte gerekli olan tüm yetkinliğe ve uzmanlığa sahiptir. 

Boya Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Araç bakımı yaptırmak isteyen araç sahipleri, araç boya bakımı konusunda zaman aralıklarını ihmal etmektedir. Ancak birçok üretici firma araçların 6 ayda bir boya bakımı yaptırılması gerektiğini tavsiye etmektedir. Yalnız bu işlemlerin TSE standartlarına uyan cihazlar ile yapılması önemlidir. Çünkü yan sanayi cihazlar ile yapılan işlemler araç yüzeyinde dalgalanmalara neden olarak aracın değer kaybına uğramasına sebep olacaktır. Oto servis firmamız bu konuda TSE standartlarına uygun olan cihazlar ile hizmetini sürdürerek araçların değer kaybına uğramasına neden olmadan işlemlerini sürdürmektedir.
 
Boya bakımı hizmeti verilen araç markaları şu şekildedir :
 
• Fiat
 
• Hyundai
 
• Toyota
 
• Audi
 
• Citroen
 
• Ford
 
• Dacia
 
• Opel
 
• Volkswagen
 
• Renault
 
• Opel
 
Yukarıda yer alan marka araçların boya bakımı işlemleri servisimizde, her biri alanında uzman olan teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Kullanılan boya bakım araçları, üretici firmalar tarafından desteklenen cihazlar olup gerekli olan tüm standartlara sahiptir. Diyarbakır oto kaporta servisi boya işlemlerinizi de titizlikle yerine getirmektedir. Araç boya bakımı hakkında detaylı bilgi almak için ise bizlerle iletişime geçmek mümkündür. 

İlgili Konular

Araba lastiği alırken neye dikkat edilmeli?

Araba lastiği alırken neye dikkat edilmeli?

Araç konforunun ve ömrünün arttırılması amacı ile geliştirilmiş olan birden fazla lastik türü bulunur. Bu lastik türlerinin her biri farklı kullanım alanları ve amacı için geliştirilir. Bu durum ise ortaya araba lastiği alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsuru beraberinde getirir. “Araba lastiği alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunun cevabı ise aşağıda verildiği şekilde ele alınabilir.

Rehbere git

Oto Sanayi Sitesi

Araçların daha canlı bir şekilde sürüş keyfi yaşatması, belirli kontrollere bağlıdır. Bu kontrollerin düzenli aralıklarla yapılması aracın dinamik ve performanslı yapıya bürünmesine ve uzun yıllar dayanmasına olanak tanımaktadır

Rehbere git
Oto Sanayi Sitesi
Arızalı Amortisör Islak Zeminde Kaymaya Neden Olabilir?

Arızalı Amortisör Islak Zeminde Kaymaya Neden Olabilir?

Arızalı amortisör, lastiklerin genel durumunu olumsuz anlamda etkilemektedir. Lastik, aracın yol tutuş sağlaması açısından gerekli bölümlerden biridir. Lastiğin aşınması ve yıpranması aracın hâkimiyetinde dengesizliklerin yaşanmasına sebep olmaktadır.

Rehbere git

Otomatik şanzıman yağı eksikliği nasıl Anlaşılır?

Bir motorlu aracın sağlığının uzun yıllar boyunca korunmasının yolu, sistem yağı değişiminin düzenli aralıklarla yapılmasıdır. Özellikle manuel vites olan araçlarda vites geçişi esnasında zorlanmanın, vites geçişine cevap verilmemesinin temel nedeni, otomatik şanzıman yağı eksikliğidir. Bu sebeple şanzıman yağı değişimi, belirli aralıklarla yapılmalı; periyodik bakımda ise bu hususa dikkat edilmelidir.

Rehbere git
Otomatik şanzıman yağı eksikliği nasıl Anlaşılır?