Diyarbakır Ford Araç Servisi

Diyarbakır Ford Araç Servisi

Her yolculuğunuzda yanınızda olan, sizin için adeta vazgeçilmez hale gelen araçlarınızın belirli aralıklarla bakım ihtiyacı bulunur. Bu ihtiyacın giderilmemesi durumunda, araçlarınızdan belirli bir süre ya da tamamen uzak kalma ihtimaliniz ortaya çıkar. Bu tür durumların önüne geçmek ve aracınızdan ayrı kalacağınız sorunları minimize etmek istemeniz durumunda ise Sima Umat Diyarbakır Ford araç servisi devreye girer. 4 mevsim konfor sağlamayı vaat eden firmamızın sunduğu hizmetler ise aşağıda verildiği şekilde ele alınabilir.

Diyarbakır Ford Araç Servisi

Diyarbakır Ford Oto Servis Hizmeti Neleri Kapsar?

Diyarbakır Ford Oto Servis Hizmeti Neleri Kapsar?

Aracınızın ilk günkü sağlığı ve konforuna kavuşmasını sağlayan Sima Umat Ford oto servis hizmeti, aşağıda verilen alt hizmetleri kapsar.
1. Motor Yağı Değişimi
Motor yağının azalması ya da bitmesi durumunda hararet yapan aracınız, bir süre sonra ciddi sorunlar yaşamaya başlar. Öyle ki, zamanla aşırı sürtünme nedeniyle aşınmalar meydana gelir. Sima Umat Ford motor yağı değişimi servisi hizmeti ile bu durum ortadan kaldırılır. 
2. Yağ Filtresi Değişimi
Motorun sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için, yağın değiştirilmiş ya da yenilenmiş olması yetmez. Ayrıca yağ sirkülasyonunun sağlıklı yapılması gerekir. Bunun yolu ise yağ filtresi değişiminden geçer. Yağ filtresi, Diyarbakır motor tamir ve bakım servisi işlemlerinde motor  yağına karışan yabancı cisimleri, kiri ve katı tanecikleri filtreler. Bunun sonucunda sağlıklı bir yağ, sağlıklı bir Ford araç elde edilir.
3. Polen Filtresi Değişimi
Aracınızın kış aylarında sıcacık, yaz aylarında ise ferahlatıcı olmasını sağlayan en temel unsur klimadır. Ancak klimanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını mümkün kılmak için dikkat edilmesi gereken bir detay vardır. O de polen filtresidir. Diyarbakır oto servis hizmeti kapsamında yer alan polen filtresi eğişimi, klimalarınızın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını mümkün kılmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. 
4. Lastik Bakımı
Her aracın ideal lastik yapısı bir diğerinden farklıdır. Örneğin Ford Focus lastik bakımı ile Ford Fiesta lastik bakımı detayları birbirinden farklıdır. Sima Umat Diyarbakır Ford servisi bünyesinde de bu farklılıklara dikkat edildiğini, araç için en uygun yöntemin uygulandığını söylemek mümkündür. Hizmet sunulan modellerin bir kısmı ise aşağıda verildiği gibidir. 
  • Fiesta.
  • Focus.
  • Puma.
  • Kuga.
  • EcoSport.
  • Mondeo.
  • Edge.
 

Diyarbakır Ford Oto Servis Hizmeti Neleri Kapsar?