Fren Emniyet Sistemleri

Fren Emniyet Sistemleri

Frenler, araç ve kişi sağlığı açısından son derece önemli olan araç aksamlarıdır. Bu akşamlarda herhangi bir sorun meydana gelmesi halinde kazaların kaçınılmaz olacağını söylemek mümkündür.

Bu sebeple Sima Umat bünyesinde sunulan fren emniyet sistemleri bakımı servisimiz, konunun hassasiyetinin farkında olarak hizmet sunmaktadır. Çünkü fren emniyet sistemi, hata kabul eden bir aksam değildir. 

Fren Emniyet Sistemleri Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Oto bakım servisimizde, fren emniyeti sistemleri arıza teşhis ekipmanları ve uzman kadro eşliğinde hizmet verilmektedir. Günümüzde üretilen modern araçların, yolculuk esnasındaki olası bir kazayla karşılaşmaması için geliştirilen bakımların yaptırılması gerekmektedir. Bu bakımlardan biri olan fren emniyet sistemleri kontrollerinin mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Birçok markanın üretmiş olduğu araçta, bir dizi araç fren emniyet sistemi bulunmaktadır. Bu sistemler genelde ; ABS, ESP, TCS olarak adlandırılmaktadır. Otomobil bakım servisimizde tüm fren emniyet sistemleri kontrol edilmekte ve sorunlar giderilmektedir.
 
Sürüş esnasında tehlikeli durumlar ile karşılaşmamak için yapılan bu kontroller, servisimizde bilgisayarlı cihazlar ile yapılmaktadır. Bilgisayar ve yazılım yardımı ile yapılan kontrollerde; gerekli kısımlara komut yönlendirilerek performans ölçümü yapılarak, fren emniyet sistemlerinin düzgün çalışıp çalışmadığının tespiti yapılmaktadır. Bu kontroller esnasında tercih edilen servislerin yetkili olup olmadığı da önemlidir. Yetki belgesine sahip olan oto bakım servisi gerekli tüm teçhizata sahip olarak çalışacaktır. Yani araçların emniyet sistemlerinde meydana gelen herhangi bir sorunun tespitinin yapılması çözüm üretilmesi açısından çok önemlidir. Bunun içinde gerekli olan ekipmanlara sahip olunması gerekmektedir. Otomobil bakımı yapan servislerde TSE yetkili belgesi olması gerekmektedir. TSE belgesi bulunan servisin sahip olduğu tüm elektronik cihazlar TSE standartlarına uygun olarak kullanılan markalardan oluşmaktadır.

Fren Emniyet Sistemleri Ne Zaman Kontrol Edilmelidir?

Araç Fren Emniyet Sistemleri, arızası söz konusu ise uyarı ışığında mutlaka bir işaret ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumun yaşanması halinde mutlaka araç servise götürülerek kontrolleri yapılmalıdır. Bunun yanında araçların periyodik bakımlarının yapılması esnasında da araç fren emniyet sistemleri kontrol edilmeli ve sıkıntı varsa giderilmelidir. Fren emniyet sistemleri konusunda belirtilere dikkat eden servis çalışanları, güvenli sürüşün sağlanması için tüm ayrıntıları inceleyecektir. Fren emniyet sistemleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için oto bakımı yapan servisle iletişime geçilmelidir. 

İlgili Konular

Arızalı Amortisör Islak Zeminde Kaymaya Neden Olabilir?

Arızalı Amortisör Islak Zeminde Kaymaya Neden Olabilir?

Arızalı amortisör, lastiklerin genel durumunu olumsuz anlamda etkilemektedir. Lastik, aracın yol tutuş sağlaması açısından gerekli bölümlerden biridir. Lastiğin aşınması ve yıpranması aracın hâkimiyetinde dengesizliklerin yaşanmasına sebep olmaktadır.

Rehbere git

Otomatik şanzıman yağı eksikliği nasıl Anlaşılır?

Bir motorlu aracın sağlığının uzun yıllar boyunca korunmasının yolu, sistem yağı değişiminin düzenli aralıklarla yapılmasıdır. Özellikle manuel vites olan araçlarda vites geçişi esnasında zorlanmanın, vites geçişine cevap verilmemesinin temel nedeni, otomatik şanzıman yağı eksikliğidir. Bu sebeple şanzıman yağı değişimi, belirli aralıklarla yapılmalı; periyodik bakımda ise bu hususa dikkat edilmelidir.

Rehbere git
Otomatik şanzıman yağı eksikliği nasıl Anlaşılır?
Araba lastiği alırken neye dikkat edilmeli?

Araba lastiği alırken neye dikkat edilmeli?

Araç konforunun ve ömrünün arttırılması amacı ile geliştirilmiş olan birden fazla lastik türü bulunur. Bu lastik türlerinin her biri farklı kullanım alanları ve amacı için geliştirilir. Bu durum ise ortaya araba lastiği alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsuru beraberinde getirir. “Araba lastiği alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunun cevabı ise aşağıda verildiği şekilde ele alınabilir.

Rehbere git

Oto Sanayi Sitesi

Araçların daha canlı bir şekilde sürüş keyfi yaşatması, belirli kontrollere bağlıdır. Bu kontrollerin düzenli aralıklarla yapılması aracın dinamik ve performanslı yapıya bürünmesine ve uzun yıllar dayanmasına olanak tanımaktadır

Rehbere git
Oto Sanayi Sitesi