Diyarbakır Oto Sanayi

Diyarbakır Oto Sanayi

Araçların daha canlı bir şekilde sürüş keyfi yaşatması, belirli kontrollere bağlıdır. Bu kontrollerin düzenli aralıklarla yapılması aracın dinamik ve performanslı yapıya bürünmesine ve uzun yıllar dayanmasına olanak tanımaktadır.  Oto Sanayi Sitesi,  araçların daha canlı bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan tüm bakımları içerisinde barındıran bir araç bakım merkezidir. Bu merkezde araçların ihtiyacına yönelik oluşturulmuş geniş bir bakım ağı vardır.

Bunlar;
1.  Oto Lastik bölümü
2.  Oto kaporta bölümü
3.  Akü ve motor bölümü
4.  Elektrik ve teknik arızalar
5.  Yedek parça ve oto aksesuar bölümü

Bunun yanında;
Oto Sanayi Sitesi, aracın ihtiyaç duyduğu bakım, onarım ve değişim hizmetlerinin alanında uzman ekiplerle sağlandığı bir araç merkezidir.  Bu merkezde bakımlar dışında rutin kontroller de sağlanmaktadır. Araçların yıl içerisinde alması gereken periyodik bakımları,  egzoz emisyon ölçümlerini ve araç muayeneleri de Oto sanayi sitesi bünyesinde araç sahiplerine verilmektedir. 

Diyarbakır Oto Sanayi

Bilgisayar Destekli Cihazlar

Bilgisayar Destekli Cihazlar

Araçların arızalarının doğru ve hızlı bir şekilde tespit edilmesi için bilgisayar destekli cihazlar kullanılmaktadır.  Bu cihazlar,  arızanın tespit edilmesine ve yanlış bölümlerin açılmasını engelleyerek bakım işlemlerine hız kazandırmaktadır.  Oto Sanayi Sitesi içerisinde yer alan motor, elektrik ve akü gibi bölümlerde bilgisayar destekli cihazlar kullanılmaktadır. 

Oto Sanayi Sitesi Kaporta

Araçların kaza veya darbe sonucunda kaporta bölümünde sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunların çözüme kavuşması için uzman teknikerler 7/24 çalışmaktadır.

Oto sanayi sitesi kaporta işlemleri;
1.  Kaporta boyama
2.  Göçük düzeltme
3.  Boya macun işlemleri
4.  Pasta cila
Kaporta hasarları uzmanlık gerektiren bakım ünitelerinden biridir. Mevcut boyanın ve parçanın zarar görmemesi için yapılan işlemlerin hepsi işinin ehli bir kişi tarafından gerçekleştirilmelidir.
Kaporta bölümünde çalışan elemanlar, gerekli eğitimleri almış ve daha önce pek çok kaporta arızasına çözüm bulmuş teknikerlerden oluşmaktadır. Yapılan işlemler sonucunda aracın zarar görmesi gibi bir durum söz konusu bile değildir. Aksine araca yapılmış yanlış işlemlerin düzeltilmesi ve sorunun tekrarlanmaması adına ustalar yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bu anlamda araçlar kaporta hizmetinden gönül rahatlığı ile yararlanmalıdır. 

Bilgisayar Destekli Cihazlar